Michalovce

Turistika v Michalovciach

Turistika v Michaloviach, v tomto článku, ktorý máte pred sebou, sa venuje rozmanitým prírodným lokalitám, ktoré sú významné nielen pre svoju jedinečnú biodiverzitu, ale aj pre kultúrne dedičstvo. V texte sa dočítate o výzvach, ktorým čelia tieto miesta v súčasnosti, a o stratégiách na ich ochranu. Prezrieme si historický, ekologický a sociálny význam týchto oblastí a poskytneme vám informácie o dôležitosti udržateľného využívania ich zdrojov. Pochopenie týchto aspektov je nevyhnutné pre každého, kto má záujem o ochranu prírodných pokladov a ich význam pre budúce generácie.

Morské oko – Turistika v Michalovciach

Jedná sa o najväčšie jazero Vihorlatských vrchov ( chránená krajinná oblasť ) a súčasne aj najväčšie zahradené sopečné jazero. Jeho priezračná, krištáľová voda priam láka k tomu, aby ste sa v nej vykúpali. To, ale nerobte. Morské oko vrátane lesného okolia sú vyhlásené za národnú prírodnú rezerváciu a spadajú tak po 5. – najvyšší stupeň ochrany. To znamená, že z toho dôvodu, sa v jazere nikto nesmie kúpať, člnkovať či chytať ryby. V jazere môžete spozorovať malé aj väčšie ryby. Turisti, ale aj miestni obyvatelia si morské oko obľúbili, nie len kvôli samotnému jazeru, ale aj kvôli okolitej prírode a nádhernému výhľadu na okolie. Morské oko je domovom rozličných druhov rastlín a zvierat. Prevláda tu prevaha bukov, ktorá sa miesi s úsekmi, ktoré pripomínajú prales. Sem – tam môžete spozorovať nejaký ten ihličnatý strom.

Morské oko a okolie

Tento kúsok prírodného raja je vhodný pre každého. Pre turistických nadšencov, ale aj pre tých, ktorí sa chcú len tak prechádzať, kochať sa prírodou. Od parkoviska k samotnému jazeru vás delí iba 1 km. Cesta smerom k nemu, mierne stúpa, s čím určite nebudú mať problém ľudia, ktorí nie sú navyknutý na dlhú chôdzu či ratolesti. Čas, strávený na tomto nádhernom mieste, môžete stráviť prechádzkami okolo jazera alebo sa môžete vydať po lesnej cestičke, ktorá smeruje cez Vihorlatský prales, ktorí by ste mali určite navštíviť. Morské oko sa spája aj so Sninským kameňom, ktorý sa nachádza nad hladinou morského oka.  K Sninskému kameňu sa dostane tak, že budete nasledovať modré značky smerujúce zo Zemplínskych alebo Remetských Hámrov. Ak by vás zaujímalo viac, pozrite sa na túto stránku, ktorá je celá

 

Jazero morské oko a okolitá príroda.

Turistika v Michalovciach

 

Zemplínska Šírava – Medvedia hora – Turistika v Michalovciach

Medvedia hora je súčasťou 8 rekreačných stredísk. Je výnimočné tým, že sa nachádza na poloostrove vulkanického pôvodu. Má rekreačný areál, ktorý má rozlohu 3 ha. Jeho súčasťou je aj upravená štrková pláž a komfortný vstup do vôd Zemplínskej Šíravy. Zabaviť sa môžete aj inak ako plávaním, ale môžete si zapožičať vodné bicykle, a to nie je všetko, sú tu aktivity, aj pre nadšencov športu. Medvedia hora má k dispozícii aj tenisové kurty, volejbalové ihriská a minigolf, takže sa nudiť určite nebudete.

Deti sa zas môžu zabaviť na detskom ihrisku, na ktorom je mnoho skvelých atrakcií. Ak sa chcete zabaviť a oddýchnuť si o niečo dlhšie, je tu aj možnosť ubytovania. Ubytovať sa môžete priamo v areáli strediska v autokempingu, v penzióne prípadne v chatke. Na severnej strane strediska sa nachádza hotel europenzión Salaš, ktorý má tri hviezdičky. Určite vás očarí svojou krásnou vonkajšou terasou a štýlom architektúry, ktorý je typický pre Zemplín. Nehovoriac o krásnej prírode, ktorá je všade naokolo. Ak by ste mali záujem sa ubytovať práve tu, môžete si svoje miesto rezervovať na tejto stránke.

 

Zemplínska Šírava - Medvedia hora.

Turistika v Michalovciach

 

Hipocentrum Hôrka Verified – Turistika v Michalovciach

Milujete kone a všetko, čo sa s nimi spája? Ak áno, neotáľajte a navštívte túto jazdiareň, ktorá očarí nie len skúsených jazdcov, ale aj takých, ktorí na koni ešte nikdy nesedeli. Začiatočníci aj deti sa môžu povoziť na vedenom koni zatiaľ, čo skúsení jazdci, môžu využiť vonkajšie jazdiarne. Hipocentrum tiež ponúka príležitosť, naučiť sa jazdiť na koni. Skúsený inštruktor vás po dobe ( minimálne ) 7 lekcii naučí základy jazdenia. Nemusíte sa zdržiavať iba v Hypocentre. Môžete sa tiež vydať na vychádzku na koňoch po okolí Zemplínskej šíravy, avšak vždy iba s doprovodom. Kochať sa na okolitú prírodu s konského chrbta môžete aj dlhšie, ako len pár hodín.

Máte tiež možnosť využiť aj ubytovanie, ktoré toto miesto poskytuje. Skvelým zážitkom, ktorý určite nesmiete vynechať, je jazdecká turistika, ktorá trvá 5 hodín. Začína v jazdiarni a pokračuje cez Vinansky hradný vrch, vrch Kyjov a Vinianske jazero. Je možné sa prihlásiť aj na viacdenné putovanie, počas ktorého máte možnosť užiť si spanie pod holým nebom. Aktivity, ktoré sa tu dajú robiť sú neúrekom. Medzi ne je patrí aj jazda v koči. Je tu aj detský tábor pre deti od 10 rokov, ktorý trvá 7 dní. Deti sa tak môžu naučiť niečo nové o koňoch, zajazdiť si a užiť si veľa zábavy s novými kamarátmi. Viac informácii vrátane cien sa dozviete tu.  Ak si budete potrebovať odpočinúť, určite vám padne vhod zájsť si do neďalekého thermalparku Šírava.

 

Dve hnedé kone a jeden biely.

Turistika v Michalovciach

 

V prípade že máte záujem o prácu, prosím kliknite sem a registrujte sa https://zamestnavame.sk/formular-na-registraciu-pre-zamestnancov/

 

Hvezdáreň Michalovce – Turistika v Michalovciach

Ak máte plánu ísť na výlet a hľadáte niečo, čo by bavilo dospelých aj deti, navštívte Michalovskú hvezdáreň Budova, v ktorej hvezdáreň sídli, patrí významnému maliarovi Zemplína – T.J Moussona na Hrádku. Budova bola v 80. rokoch 20 storočia pretvorená na účelové zariadenie. V interiéry hvezdárne sa nachádza prednášková sála pre 70 ľudí a menšia klubovňa. Hvezdáreň má dve kupoly. Jedna je päťmetrová a druhá trojmetrová. Môžete sa zúčastniť večerného pozorovania hviezd, ktoré hvezdáreň organizuje pre širokú verejnosť. Odborníci poskytujú výklady a organizujú prehliadky fotografií vesmírnych telies a javov. Okrem verejnosti, majú dvere otvorené aj žiaci základných škôl, pre ktoré sa tiež pripravuje zaujímavý program a súťaže. Michalovská hvezdáreň aktívne usporadúva rôzne akcie. Preto ak chcete zažiť niečo nevšedné, pozrite sa na stránku hvezdárne, na ktorej nájdete okrem iného aj blížiace sa podujatia.

 

Hvezdáreň v Michalovciach pred ktorou je veľká skupina ľudí.

Turistika v Michalovciach

 

Vodná nádrž Zemplínska Šírava – Turistika v Michalovciach

Jedná sa o druhú najväčšiu nádrž na Slovensku. Hlavným dôvodom, prečo ju vybudovali, bola ochrana pred povodňami. Aj keď to nebolo cieľom, návštevnosť rekreantov sa vďaka tejto nádrži zvýšila a pribudli, aj rekreačné strediská. Funguje aj, ako zásobáreň vody pre priemysel a zohráva dôležitú úlohu pri zavlažovaní a turizme v rámci rekreačných účelov. Do tejto vodnej nádrže priteká voda z rieky Laborec a odteká do Čiernej vody. Môžete tu chytať ryby, ale kvôli režimu, musíte svoj úlovok pustiť späť do vody.

Relax a zábava na Šírave

Voda v lete dosahuje až 25 celzia. Na tomto mieste sa každé leto usporiadavajú koncerty, festivaly, ale aj motorkársky zraz. Okolie nádrže tiež obklopuje nádherná príroda, čo robí toto miesto ideálnym na relax. Dá sa tu oddychovať aj aktívne. Okrem rybolovu sa tu môžete venovať aj vodným športom ako plachtenie, jachting a člnkovanie. Okolie nádrže tiež poskytuje cyklistické a turistické trasy takže si každý nájde to svoje. Je to skvelé miesto pre rodiny s deťmi, ktoré sa tu môžu vyšantiť do sýtosti na vodných atrakciách či detskom ihrisku. Využiť môžete aj jedno z kúpalísk či sa okúpať na piesočnej pláži v blízkosti nádrže. Ak vám ani to nebude stačiť, môžete sa ísť pozrieť na Zemplínsky hrad, ktorý má veľkolepú architektúru.

 

Vodná nádrž Zemplínska Šírava spolu s kúpaliskami, ihriskom a budovami.

Turistika v Michalovciach

Aktuálnu ponuku práce nájdete v tomto odkaze https://zamestnavame.sk/formular-na-registraciu-pre-zamestnancov/

Pridaj komentár