Ako postupovať pokiaľ som nenašiel vhodnú ponuku?

V prvom kroku sa zaregistrujte na našu stránku, vyplňte o vás všetky potrebné informácie (dôležité sú označených hviezdičkou), môžete nahrať vašu fotografiu alebo životopis. Doplňte, o akú prácu sa zaujímate a kedy by ste mohli nastúpiť.

Následne Vás budú kontaktovať naši kolegovia z náboru s aktuálnymi pracovnými ponukami. Zašleme Vám detailné informácie k jednotlivým ponukám a zodpovieme všetky prípadné otázky.

Následne vyriešime potrebnú dokumentáciu k nástupu.

Teraz už len stačí trocha počkať a my vám budeme posielať ideálne ponuky pre vás na základe vašich kritérií

Registrácia

Informácie o podmienkach a výhodách registrácie na našom portáli.

Ako sa zaregistrujem ak sa chcem prácu?
Zaregistrovať do databázy uchádzačov o prácu sa môžete online. Vyplnením dotazníka pre uchádzača na www.zamestnavame.sk. Registrácia ešte neznamená uzatvorenie pracovného vzťahu. Ten je uzatvorený až na konkrétnu pracovnú ponuku.
Čo všetko k registrácii potrebujem?
Na online registráciu postačujú údaje, ktoré sú uvedené v dotazníku. Všetky doklady potrebné k zmluve si od vás vyžiadame dodatočne.
Aký je ďalší postup po mojej registrácii?
Záujemcov o prácu, ktorí sú evidovaní v našej internej databáze aktívne oslovujeme s pracovnými ponukami. Výhodu majú uchádzači, ktorí už pracovali a vieme tak, o akú prácu alebo konkrétnu prevádzku majú záujem. Po vyplnení registrácie je preto vhodné zareagovať aj na pracovnú ponuku, o ktorú máte záujem.
Platí sa poplatok za registráciu?
Nie. Registrácia ako aj všetky ostatné služby pre uchádzačov o prácu sú u nás vždy bezplatné. Registrácia je dobrovoľná, bezplatná a nevyplývajú z nej uchádzačovi o zamestnanie žiadne záväzky.

Mzda

Informácie o mzdových podmienkach, poplatkoch, vyplácaniach...

Akým spôsobom mi bude vyplatená mzda za odpracované hodiny? Vyplácate mzdu aj v hotovosti?
Vašu mzdu za odpracované zmeny vám zašleme na číslo účtu v banke, ktoré nám zadáte pri registrácii. Ak nemáte vlastný účet, mzdu vám odošleme na číslo účtu niektorého z rodičov alebo partnera – podľa informácií od vás. V hotovosti ani poštovou poukážkou peniaze nevyplácame!
Zamestnávate len živnostníkov alebo aj fyzické osoby?

Aktuálne ponúkame prácu na TPP, pre živnostníkov a S.R.O.

Ako to je s fakturáciou pri živnostníkov?
Závisí to od podmienok projektu v respektíve diela. Štandardne však ide o faktúry, ktoré sú vystavené po 2 týždňoch práce a faktúra je so splatnosťou 14 dní.
Poskytujete zálohy?
Áno, ak potrebujete poskytneme Vám v začiatkoch zálohy. Zálohy poskytujeme už po prvom alebo druhom odpracovanom týždni vo výške 70€ / týždeň.
Účtujete si za sprostredkovanie práce nejaké poplatky?
Samozrejme nie! Všetky naše služby sú Vám k dispozícii bezplatne.

Ostatné

Informácie ohľadom jazykových zručností, ubytovania a ďalších najčastejších otázok

Musím ovládať (Nemecký) jazyk?
Naša spoločnosť má možnosti zamestnať vás aj bez znalosti nemeckého jazyka, zvlášť ak sa pripájate k tímu, kde sa už používa slovenský alebo český jazyk. Existujú aj pozície, kde je znalosť nemčiny alebo angličtiny výhodou, no nie nevyhnutnosťou. Konkrétne požiadavky na jazykové znalosti sa líšia podľa jednotlivých pozícií.
Môžeme sa zamestnať ako pár (skupina)?
Áno, je možné zamestnať sa u nás ako jednotlivec pár alebo skupina. Stačí nám oznámiť, že máte záujem pracovať spolu, a my vám poskytneme najlepšiu dostupnú pracovnú ponuku. Okrem toho, vám poskytneme aj spoločné ubytovanie a ideálne pridelenie rovnakých pracovných zmien.
Ako je to s vycestovaním do zahraničia?
Predtým, než odíďte, chceme vám poskytnúť kontaktné údaje vášho koordinátora v danom meste, ako aj adresu ubytovania. Môžete sa s koordinátorom dohodnúť na mieste a čase vášho príchodu do zahraničia. Na cestovanie do Nemecka máte možnosť využiť vlastné auto, dopravnú spoločnosť, vlak alebo autobus. Náklady na dopravu pri nástupe do zamestnania sú individuálne a závisia od špecifického projektu. Ak sa obrátite na nášho náborového pracovníka, radi vám poskytneme viac informácií a poradíme vám.
Ako je to s ubytovaním (forma, náklady)?
Ubytovanie pre zamestnancov zabezpečujeme štandardne vo víkendových domoch alebo bytoch, v závislosti od dostupnosti ubytovacích kapacít v danej lokalite. Zamestnanci sa zvyčajne ubytovávajú po dvoch na izbe, napríklad 2 osoby v dvojizbovom byte. Náklady na ubytovanie nesie zamestnanec, avšak pri niektorých ponukách poskytujeme príspevok na ubytovanie. V prípade niektorých ponúk je možné, že uhradíme celú nájomnú sumu.
Ako si mám vyhľadať vhodnú pracovnú ponuku na vašej webstránke?
Všetky aktuálne ponuky nájdete v časti „Ponuky práce“.
Ako sú chránené moje osobné údaje?

Vaše osobné údaje sú chránené v súlade so zákonom č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov. Dodržiavame prísne bezpečnostné opatrenia a postupy na ochranu vašich osobných údajov pred neoprávneným prístupom, zneužitím, stratou, krádežou alebo poškodením. Tieto opatrenia zahŕňajú fyzické, technické a organizačné bezpečnostné opatrenia.
Iba oprávnení zamestnanci, ktorí sú oprávnení pristupovať k vašim osobným údajom v súlade s ich pracovnými povinnosťami, budú mať prístup k týmto údajom. Vaše osobné údaje budú spracovávané a uchovávané iba po dobu nevyhnutnú na dosiahnutie účelu, pre ktorý boli poskytnuté.
Môžete mať istotu, že vaše osobné údaje sú u nás v bezpečí a nebudú šírené tretím stranám bez vášho súhlasu, s výnimkou prípadov, ktoré vyžaduje zákon alebo naša interná politika ochrany osobných údajov.

Aké druhy pozícii obsadzujete?
Sme schopní podporiť vás pri hľadaní pozícií na rôznych úrovniach a v rôznych pracovných funkciách. Náš tím špecialistov spolupracuje so zákazníkmi na identifikácii ich potrieb a požiadaviek na zamestnancov. Následne si overujeme kvalifikácie uchádzačov a zabezpečujeme vhodných kandidátov na obsadenie pracovných miest. Našim cieľom je nájsť kvalifikovaných a motivovaných zamestnancov, ktorí sa dokážu účinne zapojiť do prostredia vašej organizácie.
Koľko stoja Vaše náborové služby?
U nás sú náborové služby pre zákazníkov bezplatné. Sme zameraní na prinášanie hodnoty našim partnerom a na budovanie dlhodobých vzťahov. Preto neúčtujeme poplatky za obsadenie pracovných miest ani inzerciu. Naším záujmom je nájsť najkvalifikovanejších a najvhodnejších zamestnancov.
Musím s vami podpísať zmluvu?
Áno, je možné podpísať s nami zmluvu, ktorá upravuje vzťahy a povinnosti medzi našou spoločnosťou a vašou organizáciou. Táto zmluva však neobmedzuje vaše práva ani možnosti v rámci iných pracovných ponúk. Ak máte záujem nahliadnuť do našich podmienok alebo ak máte konkrétne požiadavky na zmluvu, prosím, kontaktujte nás a radi vám poskytneme ďalšie informácie.
Ako vás mám kontaktovať?

Vyplňte prosím tento kontaktný formulár, resp. vyžiadajte si mailom alebo telefonátom ďalšie informácie.

Ako rýchlo ma budete kontaktovať, keď sa zaregistrujem?
Po registrácii sa snažíme kontaktovať zaregistrovaných kandidátov čo najrýchlejšie. Obvykle to trvá do 48 hodín od prijatia vašej žiadosti. Uvedená doba však môže byť ovplyvnená objemom prihlášok, aktuálnym stavom náborového procesu a pracovným vytažením našich konzultantov. Sme si však vedomí dôležitosti rýchlej spätnej väzby a usilujeme sa ju poskytnúť čo najskôr. V prípade neštandardných situácií, kedy spätnú väzbu nezískate do 48 hodín, vás prosím kontaktujte a radi vám poskytneme aktualizované informácie o stave vášho náborového procesu.
Ako rýchlo od zaslania žiadosti a registrácie do systému mi nájdete vhodnú prácu?
Doba, ktorá uplynie od zaslania žiadosti a registrácie do systému, až po nájdenie zodpovedajúcej práce sa líši v závislosti od konkrétnej situácie. Uplatňovanie kandidátov je proces, ktorý závisí od viacerých faktorov, vrátane požiadaviek klienta, dostupnosti vhodných pracovných miest a počtu prihlásených kandidátov. Snažíme sa však čo najrýchlejšie sprostredkovať adekvátnu ponuku každému kandidátovi. Môže to trvať niekoľko dní, týždňov alebo aj mesiacov. V tomto ohľade sme úprimní a transparentní - hľadanie vhodnej práce je individuálny proces a nemôžeme garantovať konkrétny časový rámec.