Zaujímavosti

Práca v zahraničí pre ženy bez jazykových znalostí

 

Ktoré krajiny sú pre vhodné pre ženy ktoré chcú pracovať v zahraniči?

Práca v zahraničí pre ženy?
Za posledných 15 rokov opustilo Slovensko kvôli práci viac ako 300-tisíc ľudí.
Avšak v prípade nežného pohlavia, nie každá krajina je pre ne bezpečná a ponúka im vhodné pracovné príležitosti. Medzi menej bezpečné krajiny patrí ako inak Saudská Arábia, Afganistan či Jemen. Naopak medzi tie bezpečné a veľmi obľúbené patrí Nemecko či Rakúsko. Tieto krajiny okrem nie príliš veľkej vzdialenosti od Slovenska majú aj iné výhody, ktoré ocení každá žena ktorá sa pre tieto dve krajiny rozhoduje. Majú rozvinutý hospodársky sektor, čo znamená, že pre ženy ponúkajú mnoho pracovných príležitostí najrôznejších pracovných oblastiach. Predovšetkým v technických a technologických oblastiach.

NemeckoRakúsko majú naozaj, čo ponúknuť. Nájdete tu mnoho zaujímavých miest, ale aj krásnu prírodu. Preto ak máte záujem pracovať v cestovnom ruchu alebo hotelierstve, ktorých je tam neúrekom, môžete sa tešiť na rozmanité príležitosti a fascinujúce skúsenosti, ktoré vám poskytnú nezabudnuteľný pohľad do sveta a príležitosť stretávať ľudí z rôznych kútov sveta.

Práca v Kanade

Ďalšou krajinou, ktorá je tiež pre ženy vhodná je Kanada. Kanada je známa nie len chladným počasím a zimnými športami, ale aj vysokým životným štandardom. Kladie sa dôraz nato, aby boli ženy rovnako finančne hodnotené ako muži. Okrem práce máte na dosah aj vysoko kvalitné vzdelanie, a to už od základného vzdelania po univerzitného a inštitúcie, ktoré sú navyše medzinárodne uznávané. Alebo sa popri práci môžete venovať kurzom, ktoré tiež stoja, zato.  Pomôžu vám tak pracovne, ale aj osobnostne postúpiť o úroveň vyššie. Je to tiež skvelá krajina pre začínajúce podnikateľky, pretože ich podporuje a ponúka im vhodné prostredie pre svoje projekty.

Práca v zahraničí pre ženy bez jazykových znalostí

Práca vo Švédsku s felxibilnym pracovným časom?

Nie každému vyhovuje pevný pracovný čas. V tom má výhodu Švédsko. Veľa firiem v tejto krajine ponúka svojim zamestnancom flexibilný čas a tiež možnosť pracovať z domu, čo môže byť veľkou výhodou hlavne pre matky, ktoré chcú mať viac času na rodinu. Rovnako tak, tú nájdu zamestnanie ženy zamerané na oblasti, ako je sociálna starostlivosť, vzdelávanie a IT.

Práca v Austrália a teplo

Páčilo by sa vám pracovať v krajine, v ktorej je po celý rok teplo? Pre letné tipy je Austrália ako stvorená. Okrem krásneho slnečného počasia a piesočných pláží ponúka Austrália aj skvelé pracovné príležitosti pre zdravotníčky či učiteľky.  Samozrejme, krajina ponúka pre ženy oveľa viac pracovných príležitostí.

Práca na Novom Zelande alebo Nórsku

Rovnako je nad tom aj Nový Zéland. Nový Zéland je známy svojou nádhernou prírodouveľmi priateľskými obyvateľmi, čo vám určite spríjemní celý pobyt. Nórsko, síce nepatrí ku krajinám, v ktorej sa po pracovnej dobe môžete opaľovať, ale na druhú stranu, má stabilnú ekonomiku, výborný sociálny systém a samozrejme zaujímavé pracovné miesta, a to napríklad v oblastiach, ako je energetika, vzdelanie verejná správa. Nezabúdajte však pri výbere krajiny brať do úvahy aj vaše osobné preferencie, záujmy a schopnosti. 

Práca v zahraničí pre ženy

Práca v zahraničí pre ženy, vhodné aj bez znalostí cudzieho jazyka? 

Aj, keď je samozrejme lepšie, ak ovládate jazyk krajiny, do ktorej máte v plánu vycestovať, , aj pracovné miesta, na ktorých sa bez toho dokážete zaobísť. Medzi najviac žiadané povolania bez znalostí jazyka patrí opatrovateľstvo. Nato však potrebujete kurz, ktorí si však môžete bezplatne urobiť prostredníctvom úradu práce. Je to síce veľmi ťažká práca, a to jak po fyzickejpsychickej stránke, ale je aj veľmi prospešná a môžete si ňou veľmi slušne zarobiť. Opatrovateľky najčastejšie volia krajiny, ako je Nemecko Rakúsko. Rovnako vhodné sú aj práce v skladoch, napríklad s oblečením, a to na pozície ako piker, balič či skladník. 

Ak vás neláka ani to, vhodnou voľbou sú aj firmy, špecializované na výrobu. Aj keď ide často o monotónnu prácu, dáva vám možnosť nejako začať. Poskytne vám tak čas a lepšie podmienky k tomu, aby ste sa začali v praxi učiť cudzí jazyk. Ak vás baví všetko okolo pestovania a starania sa o zeleň, hľadajte si prácu ako záhradníka. Môžete tak udržovať záhrady či parky a byť tak každý deň na čerstvom vzduchu. Mnoho žien, ( a nie len tie ) začínalo svoju kariéru v gastronómii, konkrétne ako pomocný kuchár. Z počiatku by ste iba umývali riadneskôr sa venovali aj drobným prácam, ako je krájanie zeleniny. Ak budete dostatočne šikovná a prejavíte aj snahu učiť sa jazyk, určite neskončíte iba pri prípravných prácach, čo sa samozrejme odzrkadlí, aj na vašom plate. 

Aké pozitíva prináša pracovná skúsenosť v inom štáte?

Aj keď je hlavnou prioritou pre ženy predovšetkým lepšie finančné ohodnotenie ako na Slovensku, práca v zahraničí má aj iné výhody, ktoré určite oceníte. Mnoho žien, sa po čase rozhodne vrátiť sa späť na Slovensko a začať si hľadať zamestnanie práve tam. Už len, preto, že odlúčenie od rodiny a priateľov na tak dlhú dobu nie je pre nikoho jednoduché a príjemné. Medzi tie najväčšie výhody určite patrí to, že si túto vašu skúsenosť môžete pridať do vášho životopisu. Tým sa stanete pre firmy vďaka skúsenostiam, ktoré ste získali v cudzine, zaujímavejší a vhodnejší ako iný záujemcovia. Zamestnávatelia uprednostňujú kandidátov, ktorí sa od ostatným odlišujú. Tým, že vo svojom životopise uvediete svoje skúsenosti, zo zahraničia ich zaujmete a vaša šanca na pohovor sa rázov zvýši. 

Jedna z vecí, ktoré zamestnávatelia požadujú je to, aby ste sa dokázali prispôsobiť pracovnému tempu spoločnosti. Čo vy, po všetkých vašich skúsenostiach v zahraničí, budete hravo zvládať. Prácou v cudzom prostredí sa vám zlepšia niektoré schopnosti, ako je napríklad flexibilita. Tým pádom budete v rôznych situáciách reagovať rýchlejšie a s nadhľadom, a to predovšetkým v stresových situáciách, čo sa samozrejme v každom zamestnaní hodí. Nová práca znamená aj nový kolektív, čo vám dáva možnosť, si zlepšiť svoje komunikačné schopnosti. Vďaka situáciám, ktoré sa naskytnú, si precvičíte, aj jazyk krajiny, v ktorej pracujete. Tým, že budete pracovať s najrôznejšími ľuďmi, sa vám zlepší schopnosť tímovej práce. Naučíte sa aj reagovať v rôznych konfliktných situáciách a primať iné názory svojich kolegov čím sa zvýši vaša objektívnosť a kritické myslenie.

Práca v kuchyni v zahraničí pre ženy

Práca v zahraničí pre ženy a nové pracovné obzory

Pracovať v inej krajine umožňuje spoznať inú kultúru čím si rozšírite obzory a vedomosti. V inej krajine je aj iný typ manažmentu, na ktorý ste zvyknutý, čo nie je úplne na škodu. Naučíte sa porozumieť novým praktikám a tým vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, čo vám poskytne príležitosť rozvíjať sa a zdokonaľovať svoje schopnosti. Počas vášho zahraničného pobytu, získate profesionálne kontakty, ktoré sa vám môžu neskôr hodiť. Napríklad v prípade, že si budete hľadať novú prácu. O to lepšie je na tom globálna sieť, ktorá je ešte silnejšia pretože si môžete vyberať z voľných pracovných miest nie len doma, na Slovensku, ale aj v iných krajinách. 

Hlavne po skončení štúdia, je hľadanie práce mimoriadne ťažké kvôli nedostatočným či nulovým skúsenostiam. A to hlavne v prípade, keď si hľadáte prácu vo svojom obore. Hľadanie práce v zahraničí je o niečo jednoduchšie. Hľadajte si prácu v dôveryhodnej firme a uvidíte, že takýto začiatok pre vás bude oveľa lepší vo väčšine smeroch ako ten, keď zostanete vo svojej rodnej krajine a budete pracovať v miestnom podniku či firme. Samozrejme, práca v zahraničí je dobrá aj pre váš osobný rast. Spoznáte a zažijete inú kultúru na vlastnej koži. Vďaka tomu, že budete v inom prostredí, vás to prinúti premýšľať o tom, akým smerom by sa mal uberať váš život. Problémy a komplikácie v zahraničí vás môžu posilniť a naučiť vás, ako v takýchto situáciách reagovať, čo sa vám bude hodiť jak v osobnom tak pracovnom živote.

Aktuálné ponuky práce najdete v tomto odkaze https://zamestnavame.sk/ponuky-prace/

Related Posts

Pridaj komentár