Zaujímavosti

Cesta za pracovnými príležitosťami: Práca v zahraničí

Práca va zahraniči

Na aké výhody sa môžete tešiť pri práci v zahraničí?

Práca v zahraniči?
Nie pre každého sú peniaze
hlavným dôvodom prečo sa rozhodne vycestovať do inej krajiny. Niekto to môže vnímať ako skvelú príležitosť, ako si rozšíriť svoje obzoryvyskúšať si tak žiť v inej krajine, v ktorej to funguje úplne inak ako v tej našej. S odlišným životným štýlom ide ruka v ruke mentalita miestnych obyvateľov, ktorá hlavne pre tých, ktorí sa chystajú prvý krát vycestovať za hranice, môže pripadať veľmi odlišná. dokonca krajiny, ktoré s vyznačujú tým, že ich obyvatelia sú pozitívnejšíšťastnejší ako v iných krajinách. Medzi také krajiny patrí napríklad Fínsko, Dánsko či Island. Nemusíte však cestovať priďaleko, aby ste pocítili zmenu. Česko, NemeckoRakúsko nie len kvôli práci, veľmi obľúbené krajiny Slovákov

Takže ak ste v zahraničí zatiaľ nepracovali a nechcete cestovať príliš ďaleko, tieto tri krajiny sú pre vás najideálnejšie. Naopak koho cestovanie láka a nechýba mu k tomu ani odhodlanie, môže ísť smelo do iných, vzdialenejších krajín. V každom prípade musíte byť opatrný, pretože nikdy neviete, čo sa vám môže stať, a to bez ohľadu či sa jedná o vašu prvú pracovnú cestu alebo už ste cestovali niekoľkokrát. Tým, že úplne zmeníte aspoň na určitý čas prostrediezačnete spoznávať nových ľudí, vám pomôže, odpútať sa od problémov a starostí, ktoré ste riešili vo svojej rodnej krajine. Taktiež vám to poskytne možnosť, sa na všetko pozerať z inej perspektívy aj vďaka iným názorom, s ktorými sa stretnete. 

 

Cesta za pracovnými príležitosťami: Ako správne zhodnotiť, či je pre vás práca v zahraničí správna voľba?

Cesta za pracovnými príležitosťami: Práca v zahraničí

Zaciatky su tažke

Byť dospelý, automatický neznamená, že ste aj samostatný. Počas pobytu v zahraničí budete okolnosťami nútený byť samostatný a na nikoho sa nespoliehať. Spočiatku to môže byť veľmi nepríjemné, ako pri každej novej veci, ale postupom času vám to nebude pripadať až tak hrozné až do chvíle, kým si úplne neosvojíte túto schopnosť. Niektorý ľudia vnímajú prácu v zahraničí ako príležitosť, začať úplne od znova na úplne inom mieste s inými ľuďmi. Tiež vám to môže pomôcť k tomu, aby ste sa zbavili zlých návykov a pohľadu na svet vďaka tomu, že nebudete obklopený ľuďmi, ktorí vás v tom podporovali. Nové miesto, vám ponúka príležitosť si nájsť nové priateľstvá, ktoré budú podporujúce pre váš osobný rast. Zároveň prejdete sebapoznaním vďaka čomu si uvedomíte, čo skutočne od života chcete. 

Je dokázané, že absolventi zahraničných pobytov obyčajne nemenia svoju prácu tak často, pretože v tej svojej našli mnoho pozitív. Bez ohľadu nato, v akej oblasti pracujete, určite sa aj napriek vášmu nabitému programu nájde čas, počas ktorého budete mať možnosť spoznať miestnu kultúruzvyky do hĺbky. Tiež získate praxcenné rady vo vašom obore, ktoré sa vám môžu hodiť aj v budúcnosti. A v neposlednom rade je tu znalosť cudzieho jazyka. V prípade, že nebudete mať slovenských či českých kolegov, budete nútený hovoriť v cudzom jazyku prakticky stále čím sa v ňom budete neustále zdokonaľovať. 

Práca v zahraničí? Jednoducho lepšie

Nehovoriac, o finančných výhodách, a to najmä v prípade, že si vyberiete krajinu, ktorá má vysokú životnú úroveň. Počítajú sa k tomu aj výhodné daňové podmienky či rôzne zamestnanecké výhody. Vďaka vašej šikovnosti chuti sa zdokonaľovaťučiť sa nové veci, môžete kariérne rásť a získať tým aj vyšší plat. Zamestnanávatelia zvyknú ponúkať aj bezplatné ubytovanie či príspevky na ubytovaniecestovné náklady, čo vám môže výrazne pomôcť. V prípade, že sa rozhodnete z akýchkoľvek dôvodov vrátiť na Slovensko, vaše skúsenosti v zahraničí vám dodajú bonusové body u vášho budúceho zamestnávateľa, ktorý ich ocení a tým pádom vás uprednostní pred uchádzačmi, ktoré takéto skúsenosti nemajú. 

Na aké výhody sa môžete tešiť pri práci v zahraničí?

Cesta za pracovnými príležitosťami: Práca v zahraničí


V prípade ak máte zaujem o prácu možete sa registrovať tu https://zamestnavame.sk/formular-na-registraciu-pre-zamestnancov/

Aké dôvody vás môžu naopak odradiť pri práci v zahraniči?

Samozrejme, pri práci v zahraničí musíte počítať aj s vecami, ktoré vám môžu byť proti srsti a niektoré z nich, vás dokonca môžu od cesty do zahraničia dokonca, aj odradiť. Nie každý je stavaný nato, aby bol na niekoľko týždňov odlúčený od svojej rodinypriateľov. Hlavne zo začiatku, keď sa ocitnete na mieste, kde nikoho nepoznáte, to môže byť pre vás veľmi ťažké a stresujúce. Najhoršie je to v prípade, ak je v krajine iné časové pásmo, nehovoriac o tom, že vďaka dlhému pracovnému času bude komplikovanejšie udržiavať pravidelný kontakt s rodinou a priateľmi. Izolácia a pocit osamelosti môže značne ovplyvniť váš psychický stav pracovný výkon. Povedzme, že máte za sebou naozaj veľmi ťažký, pracovný deňchcete sa s tým zdôveriť niekomu blízkemu. Lenže v čase, kedy vy máte čas ho zase nemajú ostatný, a to môže byť pre vás veľmi frustrujúce. 

Časom sa môžu oslabiť rodinné väzby, hlavne pokiaľ ste rodič. Každá krajina má svoju vlastnú kultúru. Ak nemáte radi zmeny, môžete mať problém sa novej kultúre prispôsobiť, čo vám môže spôsobiť problémy. Nato, aby sa vám dobre pracovalo, potrebujete vhodné predovšetkým bezpečné pracovisko. Bohužiaľ, nie, každé pracovisko také je, a tak vám na ňom hrozia pracovné úrazy. Rovnako tak vám môžu hroziť nepríjemné pracovné podmienky, ako príliš dlhý pracovný čas, málo času na odpočinok či vysoké náklady na základné potreby. Aj, keď sa viete v cudzom jazyku dorozumieť, môžu nastať situácie, v ktorých nebudete rozumieť úplne všetkému, čo vám hovoria. Pokiaľ je vaša znalosť cudzieho jazyka nízka, môžete dokonca nadobudnúť pocit, že toho vaši kolegovia a nadriadený využívajú a rozprávajú sa o vás vo vašej prítomnosti akoby sa nič nedialo.

Aké dôvody vás môžu naopak odradiť pri práci v zahraniči?

Cesta za pracovnými príležitosťami: Práca v zahraničí

Pri práci v zahraničí ide o správny výber ponuky

Nie všetci zamestnávatelia ponúkajú benefity, ktoré sú spomínané vyššie. Ak je napríklad vaše zamestnanie ďaleko od miesta, kde ste ubytovaný, môže to mať vplyv nato, že sa na Slovensko vrátite s menším obnosom peňazí, a to nie je všetko. Do práce budete musieť vyrážať skôr a naopak sa oveľa neskôr dostanete na miesto pobytu z čoho vyplýva, že budete mať oveľa menej času na odpočinok. S tým všetkým je spojený nadmerný stres, ktorý pre vaše zdravie nie je vôbec prospešný. Prácu si môžete nájsť buď sami alebo sa môžete obrátiť na nás vyplnením registrácie, prípadne ine agentúry. Samozrejme agentúry to pre vás neurobia len tak, zadarmo. Pracovných agentúr je už toľko, že pri nepozornom hľadaní môžete naraziť na takú, ktorá nepatrí k tým serióznym. 

Preto si pri výbere práce v zahraničí  tej správnej dajte naozaj záležať. Najlepšie urobíte ak si nájdete referencie na agentúry a preštudujete si návrhy pracovných zmlúv. Kedykoľvek sa vám môže stať, že počas vášho pobytu v cudzej krajine môžete ochorieť, prípadne sa vám stane pracovný úraz. Cudzia krajina môže mať odlišné normy v zdravotnej starostlivosti, čo nie vždy môže hrať vo váš prospech. Ak máte zaužívané svoje vlastné stravovacie návyky, ktoré sa líšia od tých, ktoré sú typické pre konkrétnu krajinu, zvyknúť si na ne môže byť pre vás nepríjemné. Rovnako nepríjemné bude nedostupnosť určitých potravín, na ktoré ste zvyknutí. To môže byť pre vás nie len nekomfortné, ale môže ovplyvniť vašu fyzickú kondíciu a zdravie. 

Čo robiť ak sa ešte neviete rozhodnúť? 

Nie každému stačia pozitívne či negatívne aspekty k tomu, aby sa rozhodol. Niekto sa dokáže rozhodnúť okamžite, iný zase potrebuje viac času. Niekto chce mať naozaj istotu v tom, že krok, do ktorého sa idú pustiť, je ten správny. Musíte brať do úvahy, že práce v zahraničí, nie je pre každého vhodná. Aby ste sa vedeli správne rozhodnúť, zvážte, ako by mohla táto príležitosť ovplyvniť vašu kariéru, ale aj osobný život. Obzvlášť pokiaľ máte rodinu, tak je to rozhodnutie, ktoré do veľkej miery ovplyvní aj ju a vaše vzťahy s ňou. Preto, ak sa budete pre prácu v zahraničí rozhodovať, porozprávajte sa so svojimi blízkymi.

Pozrite sa na seba sebakriticky, a zhodnoťte svoje schopnostiskúsenosti v odbore, v ktorom budete pracovať. Ak si myslíte, že vaše schopnosti nie sú na takej úrovni, ako by ste potrebovali, využite kurzy či inú formu vzdelávania. Preskúmajte všetky pracovné príležitosti, ktoré vám krajina ponúka a zvážte všetky pozitívne a negatívne aspekty, ktoré majú jednotlivé pracovné miesta. Okrem rozhovoru s rodinou, môžete absolvovať konzultáciu s odborníkom, ako je napríklad kariérny poradca alebo skrátka s niekým, kto má s prácou v zahraničí bohaté skúsenosti. Vhodným zdrojom pre vás môžu byť aj známi a priatelia, ktorí pracujú v rovnakej krajine, do ktorej sa chystáte. Práve tí, vám bez zbytočného prikrášľovania povedia, ako sa veci majú a načo sa máte pripraviť.

Čo robiť ak sa ešte neviete rozhodnúť či pracovať v zahraniči?

Cesta za pracovnými príležitosťami: Práca v zahraničíBude to rozhodnutie správne?

Pokiaľ hľadáte prácu v zahraniči, Myslite aj na dôsledky, ktorým sa v budúcnosti nevyhnete, pokiaľ sa pre prácu v zahraničí rozhodnete. Rozhodujte sa aj na základe toho či pracovné, miesto o ktoré máte záujem, zodpovedá vašim hodnotám a cieľom. Skrátka sa sústreďte nato, čo je pre vás dôležité. Napíšte si na papier všetky pozitívne a negatívne aspekty, ktoré vám zahraničná práca prinesie. V rozhodovaní si dajte na čas a berte na vedomie to, že aj keď sú vaši známi a priatelia v zahraničí spokojný, nemusí to hneď znamenať, že budete, aj vy. Pretože každý je iný a má iné skúsenosti, povahu a preferencie. A ak sa pre túto prácu rozhodnete a nebudete nakoniec spokojný, nezúfajte. Každá skúsenosť sa počíta a posúva vás vpred. 

Našu aktuálnu ponuku práce nájdete v tomto odkaze https://www.zamestnavame.sk/zamestnania/

Related Posts

Pridaj komentár